zrušeno

Přijďte v sobotu od 9:00 na náplavku * rádi Vás uvidíme - Ratolest Fest tým 

Pomalu se začínáme přesouvat z kanceláře na náplavku, abychom ji připravili na Ratolest Fest. Přijďte s námi v sobotu zažít 67 programových stanovišť. Těšíme se na Vás.


Festivalové menu si Vaše chuťové pohárky zamilují

Ratolest Fest je sice festival, ale klobásy na vyjetém oleji, nudle dochucené E123 nebo halušky s E250 brynzou u nás budete hledat marně. Přijďte ochutnat festivalové menu, které sestavuje tým PANA kuchaře Martina Jirouta ml. z kvalitních surovin a s láskou k dobrému jídlu. 

Ratolest Fest menu:

1. Svíčková jako od babičky
2. Vepřová líčka na majoránce a česneku s bramborovou kaší
3. Palačinky
4. zmrzliny: Mascarpone a čokoládová 


Zábavný úklid - projeďte se v kokpitu čistícího vozu se třemi rotujícími kartáči

Chcete vyhrát a zároveň se něco zajímavého dozvědět? Nevíte, do jakého kontejneru patří sklo, plato od vajíček nebo banánová slupka? Tak na tyto otázky a mnoho dalších dostanete odpovědi na stanovišti Pražských služeb, které se starají o čistotu festivalu.

"U nás si malí Pražané zábavnou formou zasoutěží o spoustu zajímavých cen v podobě balonků, pastelek, čokolád, omalovánek, knížek nebo boxů na svačinu. Mimo to se také dozvědí, jak správně třídit a recyklovat odpad a jak mohou sami přispět k ochraně životního prostředí v naší metropoli.": láká na program stanoviště Radim Mana z Pražských služeb.

Účastníci aktivit na stanovišti Pražských Služeb se budou moci pod dozorem zkušeného pilota projet v samojízdném chodníkovém čistícím voze BUCHER CITYCAT XL.


Na náplavce si s námi budou hrát i moderátoři festivalu Daniel Čech a Lumír Tuček

Ratolest Fest se táhne od sjezdu u Palackého náměstí až k Železničnímu mostu. Jeden i dva moderátoři by po festivalu měli v nohách několik pochodů Praha Prčice. Ratolest Fest má z těchto důvodů hned tři moderátory, kteří pro vtip nejdou daleko a nečiní jim nejmenší potíž, koukat na svět očima malých kluků. Lukáš Pavlásek, Daniel Čech a Lumír Tuček už se na Vás i nové zážitky, které jim program Ratolest Festu přichystal, těší.

Omluvte, prosím, technickou kvalitu záznamu. Vítr a Ratolest Fest za kamerou není kombinace, kterou by v Hollywoodu nebo na Barrandově přivítali s otevřenou náručí. Lumír Tuček a Daniel Čech naštěstí krásně vyslovují, takže jim přesto všechno je dobře rozumět.


Na Ratolest Festu ztracené děti najdete, jak si bezpečně hrají s Denisem

Zatoulalo se Vaše dítko v zápalu hry? Přijďte si pro něj ke stanovišti neziskové organizace Ztracené děti. Vedle pódia bude kontaktní místo pro rodiče a děti, kteří se navzájem ztratili. Společně s naším maskotem Denisem si můžete při čekání zahrát hru s bezpečnostními prvky, složit zábavné puzzle, vybarvit omalovánky nebo zasoutěžit o sladkou odměnu.

"Ztracené děti, o.s. je nestátní nezisková organizace zabývající se problematikou ztracených dětí a mladistvých do 18 let. Mezi naše projekty patří veřejná databáze ztracených dětí, síť dobrovolných pátračů, přednášky prevence kriminality pro děti nebo besedy s psychology pro rodiče. V neděli 25. 5. od 13 h pořádáme II. ročník Pochodu pro pohřešované děti s doprovodným programem v parku Stromovka. Trasa pochodu povede z Můstku přes Letenské sady až do Stromovky": říká Hana Vinařová z organizace, kterou Ratolest Fest podporuje moc rád.

PROSÍME VŠECHNY NÁLEZCE ZTRACENÝCH DĚTÍ, ABY JE DOVEDLI KE STANOVIŠTI U PÓDIA.


Lukáš Pavlásek je jedním z průvodců Ratolest Festem - víte, na co se těší nejvíc?

Nedokážeme zaručit, že na náplavce uvidíte starého legendárního labuťáka, co už pokousal čtyři generace Pavlásků, ale určitě potkáte s  mikrofonem v ruce Lukáš Pavlásek, který festival moderuje.

Když se na Vás usměje štěstí, můžete na náplavce také získat Lukášovy knížky s mistrovým vlastnoručním podpisem.


Rychlé tyče se roztočí v rukou profíků i amatérů ve "fotbálkovém" HTC turnaji

Pro hravé návštěvníky představujeme další možnost příjemného rozptýlení. Na náplavce bude připraveno celkem 5 stolních fotbálků. Stoly budou k dispozici jak k volnému hraní, tak i pro turnajové zápolení. Společnost HTC ve spolupráci s Českou foosballovou organizací postaví fotbálkové stanoviště na kterém budete dokonce moci v akci vidět i české vicemistry světa - Martina Doušu a Josefa Egera.

Turnaje začínají: 11:30, 14:30 a 16:30 na stanovišti HTC.

Kromě sledování exhibic chystáme samozřejmě i aktivní zapojení. Prakticky kdokoliv se může přihlásit do jednoho ze tří krátkých turnajů ve fotbálku. Systém turnajů bude jednoduchý, vítěz postupuje, prohraný jde z kola ven. Informace ohledně ligy, turnajích a dalších akcích představí zástupce České foosballové organizace, která sdružuje registrované hráče v České republice.


Postavte svého pilota na start Jupíkova závodu odrážedel - vítězí každý účastník

fotoleft#644-280#

Jupíkův závod odrážedel je závodem skoro se vším všudy. Napětí na startu se dá krájet, nasazení na trati je absolutní, radost v cíli nevyčíslitelná. Jen motivace nespočívá v porážce ostatních. Vítězi jsou všichni malý jezdci, kteří se na trať postaví.

Do závodů se není třeba hlásit. Stačí jen ve stanovených časech být s pilotem a jeho strojem na smluveném místě. Trať vede středem areálu souběžně s řekou po cyklostezce.

Start je na úrovni stanoviště s dráhou pro dálkově ovládaná autíčka Pražské energetiky.

Cíl se nachází přibližně 70m dál u vstupní brány festivalu a Skibiho dovednostní dráhy, aby nezastavitelní jezdci mohli plynule přejít ke zdolávání překážek.

fotoright#454-180#

K zapůjčení budou na místě modely od Specialized a Puky. Závodníci však mohou přijet i na vlastních vyladěných strojích či po dohodě využít služeb některého z dalších stanovišť Yedoo, Kostka Kolobka či FisrtBIKE.

Závody se jedou: 12:00, 14:00, 16:00 a 17:45

Časy jsou pouze orientační. Přesné informace uslyšíte od moderátorů na místě.


Vyberte si jeden z OSMDESÁTI pražských fotbalových klubů

Je to tak. Naše krásná stověžatá matička je domovem 80ti klubů kopané. Prostřednictvím Pražského fotbalového svazu budou na náplavce všechny. Vyberte si ten geograficky a srdečně nejbližší.

Pražský fotbalový svaz  přináší fotbal všem bez rozdílů, avšak zejména těm nejmladším, pro které má na festival Ratolest Fest připravené zajímavé soutěže s fotbalovou tématikou o drobné ceny.

"Budeme však nejen odměňovat, ale i informovat, jak mladého sportovce přihlásit do fotbalového klubu a jak se pak dále o malého fotbalistu starat. To vše skrze projekty „Můj první klub“ a „Neberte nám naši“. Těšit se také můžete na slavné osobnosti fotbalu či fotbalové freestylery, jež vás jistě i pár triků naučí. Na všechny se již těší i lvíček Bruncvík, maskot fotbalu v Praze." říká Vojtěch Šišma.


Staňte se pilotem nadupaného závodního vozu

Na stanovišti společnosti Pražská Energetika a.s., která je partnerem festivalu Ratolest Fest, budete závodit rychlými, nablýskanými vozy zvučných značek.

Přijďte si zajezdit s radiem řízenými modely aut třídy Mini-Z na originální dráze od firmy Kyosho.Jedná se o modely aut v měřítku 1/27 které jsou plně proporcialní .Budete mít možnost vyzkoušet auta, která se používájí například při 24 hodin pro Kuře, Českém poháru Mini-Z a International Mini-z Masters. Můžete se tak vžít do reality skutečného závodu a pořádně si zazávodit.


Přineste staré baterky, možná se budete podílet na rekordu a určitě na dobré věci

Ratolest Fest je hravý ale také uvědomělý festival. Mimo mnoha sportů a aktivit dává prostor i závažným tématům. Závažný a zábavný však v „ratolestfestí“ řeči nejsou protimluvy. Přesvědčí Vás i žabák BAT.

Kolektivní systém ECOBAT ve spolupráci se společností Recyklohraní vyhlašují akci na podporu zpětného odběru použitých přenosných baterií. Sběr baterií se uskuteční u vstupní brány festivalu Ratolest Fest 24. 5. 2014 od 9:00 do 18 hod. Přinést můžete jakékoli vybité přenosné baterie či akumulátory.

Přesně před rokem se Praze 4 podařilo k recyklaci odevzdat 3727,17 kg baterií. Překonáme s Prahou 2 toto množství? Ratolest Fest věří, že ano. A když se to náhodou nepovede, platí dvojnásob, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.


Praktická nejen přebalovací zóna zklidní každý pláč a vyřeší svízelné situace

Ratolest Fest je hlavně o zábavě a o hraní, ale myslí i na praktické stránky rodinné soboty. Jsme moc rádi, že vedle sebe přivítáme výrobky společnosti Johnny Servis a služby projektu Baby Office. Věříme, že se budou vzájemně doplňovat a návštěvníci si i díky nim Ratolest Fest užijí.

Baby Office přinese na náplavku dětský relaxační koutek

Relaxační zóna pro děti i dospělé nabídne příjemné posezení na sedacích Tuli*vacích. K dispozici však bude také herní prostor pro batolata s hračkami a didaktickými pomůckami či koutek na kojení a přebalení miminek.

Program na stanovišti Baby Office doplní Kuchtíkova dílnička, kde se děti na chvíli stanou malými kuchtíky a vyrobí si ovocný či zeleninový špíz. Vytvořit si mohou třeba i vlastní minidezert či zkusit poznávání bylinek, zeleniny a ovoce poslepu.

Johnny Servis předvede bohatou nabídku pro rodinné akce v praxi

Johnny Servis je známý poskytovatel tradičních toalet, ale ve svém širokém sortimentu má i přebalovací kabinu pro matky s dětmi se zabudovaným osvětlením na solární elektřinu.

Přebalovací kabiny doplní na Ratolest Festu ještě diskrétní převlékací kabina s množstvím odkládacích prostor, která jistě potěší, až zjistíte, že pro aktivní festival nabitý pohybem budete potřebovat ubrat pár vrstev oblečení.

Johnny Servis na Ratolest Festu předvede v premiéře prototyp nové dětské toalety, kterou budou malý návštěvníci moci dotvořit s pastelkami v ruce.


Zkuste hrazdu pod dohledem borce, jehož ruce tomuto náčiní dávají nový rozměr

Není to zas tak dávno, co se na hrudi mnoha sportovních ikon začal objevovat emblém UA. Do obleční této americké značky se před tréninkem soukají třeba Jaromír Jágr, Michael Phelps nebo Lindsey Vonnová. Na náplavce se v barvách Under Armour na své hrazdě představí Honza Kaňůrek.

Honza své cvičení zvládá s úsměvem a lehkostí, jež Vás neustále nutí hledat závěsný systém nebo jiný podfuk. Hledejte, jak chcete. Nenajdete. Veletoče, otočky i polohy odporující fyzikálním zákonům jsou výsledkem souhry svalů, o jejichž existenci většina z nás nemá ani pojetí.

Každý, koho Honzova hra pohybů okouzlí, si pod jeho vedením bude moci hrazdu vyzkoušet. Uděláte třeba jen obyčejný shyb? Zkuste to, čeká na Vás i drobná odměna. 


Jak správně pečovat o první i druhou sadu chrupu, abyste nemuseli řešit tu třetí

Čisté zuby se nekazí! Čisté zuby také nedráždí dáseň, tedy nedochází k postupnému zánětu dásní. Čistých zubů lze dosáhnout správným mechanickým čištěním. Nestačí jen správné pomůcky, stejně důležitá je správná technika a motivace k čištění.

Zastavte se na stanovišti CURAPROX, které se zabývá osvětovou činností v oblasti dentální prevence. Od budoucích zubních lékařů si můžete nechat zkontrolovat a zdokonalit techniku čištění. Vysvětlí Vám také co, kdy i proč dělat, aby pro Vás pravidelná návštěva u zubaře byla jen běžným potvrzením každodenní dobré práce u zrcadla.

Nebudeme vám říkat, že si máte čistit zuby, my vám vysvětlíme proč a hlavně vám ukážeme jak :-) Těšíme se na Vás Curaprox team


Tonda Obal se na svých cestách zastaví i na náplavce

Tonda Obal na cestách je školní vzdělávací program neziskové společnosti EKO-KOM, a.s. zaměřený na třídění, recyklaci a další využití odpadů.

Od roku 1997, kdy tento program vznikl, jím prošlo přes 1,8 milionu dětí. V jeho venkovní variantě, která se vám na náplavce představí, si děti mohou vyzkoušet třídění odpadů v praxi, prohlédnout si recyklované materiály a také se pobavit! Pro ty nejmenší máme připravené maxidomino, s nímž si děti složí hada z odpadků v kombinaci se správnými kontejnery.

Děti si také mohou zazávodit na českých koloběžkách YEDOO a společně s dospělými si mohou otestovat svou mušku při trefování míčky do správných kontejnerů, složit si maxipuzzle Recyklačního koloběhu, vyzkoušet si holandský billiard a další atrakce. 

Zkušení lektoři jsou připraveni návštěvníkům, zodpovědět veškeré dotazy, které se týkají třídění a recyklace odpadů. Přijďte na stanoviště Tondy Obala, už se na Vás těší!


Hasičský Záchranný Sbor Praha předvede nejen záchranu topícího

V akci uvidíte velmi netradiční loď Florián (hasičské stanice v Holešovicích), která vyjíždí k zásahům na Vltavě.

Nejen, že se tenhle oplechovaný stroj dá osadit až dvěmavodními děly, ale hlavně umí sklopit příď a záchranářovi s topícím tak značně usnadnit nalodění.

Simulovaný zásah záchrany topícího ukáží Hasiči hned několikrát denně. A bude to stát za to. Protože když se Florián rozhodne někam rychle doplout, ví o tom hned celá řeka.

Ratolest Fest absolvoval nácvik na palubě. Zatímco my jsme se při rychlých otočkách na místě stíhali jen držet madel a marně namáhali krční páteře otázkou: Kde že nám to vlastně figurant tone?

Pánové v červeném, co ještě před chvílí sršeli vtipem, ve sledu přesně koordinovaných povelů vtáhli tonoucího do lodě. 

Protože reálná akce je z pochopitelných důvodů neuvěřitelně rychlá, dohodli jsme se s hasiči, že zásah přizpůsobí našim návštěvníkům. Jinak by totiž bylo po všem, než by maminka nebo tatínek stačili vysvětlit, kdo ti pánové vlastně jsou.

Když bude Florián kotvit, poučíte se o tom, jak se chovat, aby nevznikl požár a, co dělat, když už požár či jiná mimořádná situace nastane. Motivace k prevenci můžou být různé. Ratolest Fest věří, že možnost namířit proud vody z hasičské hadice na hladinu Vltavy bude jednou z nejlepších.


Odpalte svůj první "homerun" v pálkařském tunelu na náplavce

Návštěvníci Ratolest Festu vyzkouší odpalování softballovou/baseballovou pálkou. Stanoviště je určeno pro malé i velké sportovce, kteří si chtějí v dovednostní soutěži vyzkoušet, jaký by z nich byl softballový či baseballový hráč.

Zájemci vstoupí do prostoru uvnitř sítě a budou se snažit odpalovat míček. Ten jim nadhodí tzv. nadhazovací stroj. Odpalovat se bude určitý počet pokusů. Pokud se soutěžícímu podaří trefit vyznačený prostor, získá od České Softballové Asociace cenu za „homerun.“

Zkušení trenéři přidají také  informace o pražských softballových a baseballových klubech.


Dobročinný bazar dětského vybavení: dobrý obchod a dobrá věc jedním vrzem

Máte doma odrážedlo, bundičku nebo helmičku, ze které už Vaše ratolesti vyrostly? Přihlaste je do dobročinného bazárku, určitě se najde někdo, koho Vaše nabídka osloví. Přispějete na dobrou věc a třeba najdete naopak něco, co doplní před létem výzbroj a výstroj Vaší rodiny.

Z každé prodané věci poputuje 10 % na projekt tréninkového zaměstnávání dětí z dětských domovů v Café Bazaar provozovaného Rozlet o.p.s..

"Pomozte s námi udělat dětem bez rodiny první krok do samostatného života! Děkujeme!" říká Katřina Hrozová duše projektu Rozlet o.p.s.

Jak to funguje?

• Věci můžete darovat, nebo prodat.
• Věci k prodeji dopředu připravte dle pravidel a sledujte událost na FB.
• Věci přineste od 19. do 22.5.2014, denně od 11 do 20 hodin do Café Bazaar (přímo u náplavky)
• Pořadatelé si vyhrazují právo nepřijmout poničené, znečištěné či nevhodné věci.
• Peníze za prodej a neprodané věci si můžete vyzvednout od 26. do 28.5.2014 v Café Bazaar.
• Darované a v určeném termínu nevyzvednuté věci věnuje Café Bazaar dětským domovům.

Prodej probíhá po celý den na Ratolest Festu.

Rozlet o.p.s. - pomáháme mladým lidem odcházejícím z dětského domova chytit ten správný vítr do života. (www.cafebazaar.cz)

Za vydatnou pomoc s organizací děkujeme: Syndysek.cz - dětský bazárek a karnevalové kostýmy


Na Ratolest Festu proběhne tradiční Kroužkovaná podívaná

V rámci akce Kroužkovaná podívaná vystoupí děti z mateřských a základních škol z celé Prahy a okolí s dovednostmi, které se naučily v kroužcích tanečků, aerobiku, Hip-Hopu, zumby, divadla a dramatiky, zpívánek, flétny nebo třeba kytary.

Diváci se mohou těšit na lidové písně a říkanky, taneční vystoupení a připravené divadelní představení.

"Společnost Kroužky organizuje již 15 let zájmové kroužky pro téměř 10 tisíc dětí z mateřských a základních škol v Praze a okolí. Ve známém a bezpečném prostředí mezi kamarády zabezpečuje smysluplné, kvalitní, naučné a zábavné prožití volného času dětí od 3 do 15ti let. Děti v kroužcích sportují, vzdělávají se, věnují se umění a pozitivně rozvíjí svou osobnost a talent.": láká ředitelka, Maruška Růžičková.


Základy zdravého pohybu procvičí děti v opičí dráze s opičkou

Monkey´s Gym „Tělocvična, jak ji neznáte“ připravil aktivní sportovní stanoviště pro všechny děti od 6 měsíců do 7 let. 

Už vaše děti někdy skákaly v pytli, házely na tři koše najednou nebo si vyzkoušely skok do dálky? U nás v rámci Ratolest Festu mohou. Připravili jsme i opičí dráhu, atletiku pro nejmenší a jako bonus naši opičku Lolu (maskota v nadživotní velikosti), která bude všem malým sportovcům nadšeně fandit a za výkony je odmění i malým dárkem.

Na cvičení s dětmi se Monkey´s Gym specializuje: "máme moderní prosklenou dětskou tělocvičnu, kde pořádáme kurzy cvičení pro děti - denně 9:00–20:00. Monkey´s Gym s.r.o., GALERIE HARFA Praha 9, www.monkeysgym.cz." říká zakladatelka projektu Kristýna Přibylová.


Soutěž: Namaluj Vyšehrad s MČ Praha 2 a Studiem Barvička

Studio Barvička si spolu s MČ Praha 2 pro návštěvníky Ratolest Festu připravilo program pro celou rodinu, který bude probíhat od 9 do 18 hodin.

Děti i dospělí budou pod vedením zkušené výtvarnice Markéty Adamcové kreslit Vyšehrad, přičemž se dozví něco ze základů studijní kresby – jak zobrazit prostor, světlo, tvar či perspektivu.

Děti si budou moci vyzkoušet i nejrůznější výtvarné techniky, pracovní postupy a soutěžit o hodnotné ceny. Stačí, když na zadní stranu svého obrázku napíší jméno, příjmení, věk a e-mail rodičů a odevzdají ho na stánku Barvičky. Za každý namalovaný obrázek si budou moci vybrat i drobný dárek na stánku Prahy 2. :-)

V 18 hodin proběhne hlavní vyhlášení vítězů v každé věkové kategorii (5-10 let a 10-15 let), výsledky budou uveřejněny také v pondělí na webových a facebookových stránkách festivalu Ratolest Fest. Vítězové si budou moci vyzvednout diplom, obrázek i cenu během následujícího týdne v kanceláři 222 na ÚMČ Prahy 2.

Navštivte nás, společně budeme tvořit barevný svět!


Kam s dětmi 24.5.? Na Ratolest Fest závodit s kočárky a tvořit kouzelnýma ručičkama

V rámci festivalu Vám portál www.kamsdetmi.com představí Solnou jeskyni Hostivice a jejich program Kouzelné ručičky a dále cvičení s kočárky pro maminky, Fitmami.

V rámci Ratolest Festu se můžete těšit na závod s kočárky pro všechny přítomné holčičky (i chlapečky). Na nejlepší „slalomáře“ čeká odměna v  podobě dárkových předmětů FITMAMI. Maminky si budou moci také vyzkoušet slavné sportovní kočárky B.O.B.

Po závodu si děti budou moci v rámci aktivit Kam s  dětmi zkusit tvoření se Solnou jeskyní Hostivice a zapojit své kouzelné ručičky do malování, stříhání, lepení. Zhotovený výtvor si budou moci odnést a nebo se přihlásit do naší online soutěže a nahrát svou fotku na Facebook, kde porota složená z maminek redakce vybere nejpovedenější výtvor, který získá balíček dárkových předmětů z redakce Kam s dětmi.

"Specializovaný web pro rodiče www.kamsdetmi.com existuje čtyři roky a neustále rozšiřuje své aktivity. Kromě informací o akcích na víkend i všední den návštěvníci najdou kalendář dlouhodobých akcí, soutěže pro děti a nápady, kam vyrazit na výlet, kam s potomky za sportem i jaké restaurace jsou ideální pro rodiče s malými ratolestmi. Nechybí ani tipy z oblasti péče o zdraví dětí, jejich vzdělávání a mnoho dalších zajímavostí – tipy na knížky, hračky i další produkty, zkrátka vše co se týká dětí.": říká výkonná ředitelka Martina Bartl, se kterou se na Ratolest Festu jistě potkáte.


Zdolejte stezku pro malé či velké dobrodruhy a získejte odměnu

Výzbroj a výstroj pro velké dobrodruhy doznala za posledních pár let nejen díky novým materiálům značných změn. Že krok srovnávají i výrobci orientovaní na malé objevitele, Vás přesvědčí stanoviště Pro malé dobrodruhy.

"Malým dobrodruhem se stane ten, kdo zdárně zvládne Vodní stezku Malého dobrodruha a Velkým dobrodruhem ten, kdo vyzkouší krosnu, nosítko Deuter, LittleLife, Osprey v našem Testcentru se zátěží. Zároveň vám představíme chytré pomocníky Sledovátka. To vše bude doplněno prodejem drobností z našeho e-shopu: čelovky, kompasy, vracenky, batůžky, pláštěnky, boty do vody, UV oblečení, brýle atd... Vodní stezka: Půjde o přenášení vody divokou stezkou obratnosti, která bude zakončena střelbou na cíl z vodní pistole! Vody se nebojíme, nad stezkou zvítězíme! Rodiče, nebojte se pláštěnky a sandálky na stezku půjčíme.": říká o připravovaném programu Eva Stroupková.

Zúčastnit se můžete také soutěže Já a můj Malý dobrodruh


Ratolest Fest s pádlem, míčem a brankou na Vltavě – Zkuste kanoepolo

Zajímají Vás neobvyklé kolektivní sporty, kde se snoubí síla a obratnost s taktikou a zkušenostmi? Kde i malý střízlík dokáže porazit svalovce? Kanoepolo je Vaše volba. Zahrát si vyzkoušel i moderátor festivalu Lukáš Pavlásek. Třeba se potkáte na tréninku.

„Česká Asociace Kanoepola a klub Kanoepolo Praha Vás srdečně zve na veřejný trénink kanoepola v rámci festivalu Ratolest Fest.K dispozici bude jedno kanoepolové hřiště a veškeré vybavení pro hru, včetně zkušených instruktorů, kteří ochotně poradí a pomohou všem odvážným zájemcům. Zájemci nechť si s sebou vezmou plavky nebo věci, ve kterých se mohou namočit. Výhodné jsou i trička, či podvlíkačky z funkčního prádla. Na místě budou k dispozici i věci k půjčení.“: říká Petr Ježdík, duše českého kanoepola. 

Kanoepolo je komplexně dovednostní sport, který lze pro představu přirovnat k vodnímu pólu na kajacích. Hráči se pohybují na speciálně upravených lodích na hřišti 33x25 metrů a snaží se vsítit co nejvíce gólů soupeři. Přitom je povoleno do soupeře, který je v držení míče strkat tak, aby upadl do vody. Branky jsou otevřené rámy zavěšené 2m nad vodní hladinou. Brankář chrání svou bránu pádlem zdvihnutým nad hlavu.

Na festivalu Ratolest Fest uvidíte exhibiční zápasy, ale hlavně se budete moci zapojit. Připravena je soutěž o nejlepšího střelce v kategorii chlapci/dívky (muži/ženy) 12-15let, 16-21let a starší. Nejlepší střelci pak budou mít plný vstup do VIP salónku 12. mezinárodního turnaje v kanoepolu, který proběhne o týden později (31.5-1.6) v zátoce u ledáren v Braníku, kam Vás Ratolest Fest zve, abyste s ním přišli podpořit klub Kanoepolo Praha v náročných zápasech proti prvoligovým týmům Německa, Polska, Rakouska, Maďarska Itálie a Francie.


Nahlédněte pod pokličku recyklace, prověřte kondičku a užijte si legrace

Věděli jste, že zateplení Vašeho domu je vyrobeno recyklací ledniček? Víte, že když si na obličej nanášíte pleťový krém, možná se natíráte tužkovou baterií? Víte, že Váš starý mobil v sobě skrývá úplné poklady a je škoda ho nechat ležet v šuplíku? Věděli jste, že ze staré zářivky lze zrecyklovat téměř vše? Je toho spousta, co se o recyklaci a recyklování neví.

Proto bude na Ratolest Festu projekt Recyklohraní, pro jehož příznivce je recyklace hra i hračka. Na stanovišti Recyklohraní si budeme hrát, soutěžit a povídat o recyklaci. Připraveny jsou disciplíny vyžadující hbitost, přesnost i spolupráci v rámci rodinných týmů.


Na náplavce narazíte na ragbisty, tak zpevněte tělo a připravte se na střet

Na náplavce se seznámíte s hrou džentlmenů, která je synonymem nesmlouvavého fair-play, velmi interaktivním způsobem. Na stanovišti RC Tatra Smíchov budou pro děti připraveny překážkové dráhy složené ze základních ragbyových prvků.

Děti zjistí jaké to je přihrávat se šišatým balónem či narážet do protihráče tak, aby dosáhli svého v rámci přísných pravidel. Opičí dráhy se budou během dne měnit tak, aby si všichni vyzkoušeli co nejvíce ragbyových dovedností.

Odpoledne vás čekají dva ukázkové zápasy hráčů kategorie U7. Malí ragbisté se utkají v bezkontaktním ragby. S cennými radami bude přítomen i náborový důstojník RC Tatra Smíchov.


Zkuste si základy hry s hokejkou s HC Sparta den před finále Mistrovství světa

Na stanovišti HC Sparta Praha si děti budou moci vyzkoušet základní hokejové dovednosti. Bude připravena umělá plocha, která slouží pro pilování práce s kotoučem a přihrávek. Puky na této ploše kloužou stejně jako po ledě, takže není poznat žádný rozdíl. 

„Dále bude naše stanoviště nabízet soutěž ve střelbě na přesnost. Soutěž bude probíhat na vybudované střelnici, která se skládá z plexi skla a branky, ve které bude chytat brankář „Franklin“ s otvory, kam budou mít děti za úkolse trefovat. Nebude chybět ani ukázka kompletní hokejové výstroje, aby si mohli děti vyzkoušet, co všechno na sobě hokejista nosí a jak je chráněn. V televizi poběží ukázka práce trenérů HCS s mládeží, kde budou mít příchozí možnost vidět trénink na ledě, v tělocvičně, ale i v bazénu a řadu dalších aktivit, které přispívají k všestrannému rozvoji dítěte.“ říká David Štětina z HC Sparta Praha.


VODA se u Baby Clubu JUKLÍK a DIDRIKSONS1913 bude skloňovat ve všech pádech

Přijďte na stanoviště Juklíku a prodejny Vavrys. Připraveno je toho pro Vaše děti opravdu mnoho. Lovení puků, poznávání mořských živočichů, natradiční vodní fotbálek, vodní basketbalový koš, plnění ploutví, základy potápění i pro malé caparty. A věříme, že bude přát počasí a dojde i na vodní bitvu! Bude se testovat kvalita oblečení značky Didriksons1913 a zjistí se, kolik míčků se dá schovat do kapuce od bundy. S Juklíkem, vodou a maskotem Didrískem v životní velikost bude spoustu legrace!

DIDRIKSONS1913 a Baby Club JUKLÍK mají společný naprosto pozitivní vztah k vodě! JUKLÍK učí děti ve svých kurzech milovat vodu. Organizuje kurzy pro tě-hotné, plavání ve speciálních vanách pro děti od 2 měsíců a starší děti pak přechá-zejí do bazénků, bazénů a nakonec jsou z nich plavci, kteří si troufnou plavat i na dlouhých tratích v otevřených vodách.

Švédská značka DIDRIKSONS1913 oblékne a ochrání děti tak, že budou v suchu a pohodě za jakéhokoliv počasí. U modelů, které rostou s dětmi, stačí vypárat červený šev na rubu rukávů, případně nohavic a oblečení je hned o velikost větší.


Kopnout do míče dokáže každý, ale zkuste dát gól na kole!

fotoleft#639-220#

Stanoviště oddílu sálové cyklistiky TJ Pankrác Vám dá možnost vyzkoušet si zahrát na 20 násobné mistry světa bratry Pospíšily a nejen to. Budete mít příležitost sednout na kolo na krasojízdu a pár triků se naučit, kdo nikdy nesedlal jednokolku, bude mít velkou příležitost a je připraveno pár uděláte pro trénink rovnováhy.

"Odpoledne uvidíte vystoupení dětí z našeho oddílu krasojízdy a exhibiční zápasy kolové. Doufáme, že se neutopí ani kola ani hráči. Koho by kolová nebo krasojízda zaujala, může se přihlásit do našeho oddílu buď na místě, nebo přes kontakt na stránkách: www.salovacyklistika.sweb.cz": říká bard český cyklo-akrobatů Jan Řasa z TJ Pankrác.


Lezecká záchrana ze Železničního mostu s předáním pacienta na laně do jedoucí lodi

Záchrana z výšek, hloubek a nedostupných prostor za pomoci lanové techniky představuje v tuzemsku netradiční typ záchranné činnosti. Rádi bychom vám představili Zdravotnické záchranáře z Extreme Rescue Squad - lezce při simulovaném zásahu: záchrana výškového pracovníka odřezem po pádu pod konstrukci Železničního mostu s následným předáním vodní záchranné službě do jedoucí lodi.

Záchranáře v akci uvidíte také vždy po záchraně tonoucího z hladiny lodí HZS Praha. Záchranáři předvedou komolení komentované zajištění pacienta přímo před Vašima očima.

"Rádi přivítáme všechny v našem stanu první pomoci, kde můžete vyzkoušet veškeré život zachraňující úkony na modelech, ale zejména prakticky." dodává k bohatému záchranářskému programu Pavel Oliva z Extreme Rescue Squad, kterého určitě uvidíte zavěšeného na lanech někde mezi náplavkou a konstrukcí mostu.


Vyzkoušejte odrážedla, na kterých jezdí Čtyřlístek

Ratolest Fest navštíví i česká společnost Yedoo se svými odrážedly v barvách slavného Čtyřlístku a koloběžkami, na kterých se překonává legendární Tour de france.

Hlavním specifikem koloběžek Yedoo jsou kromě vysoké kvality a přijatelné ceny velká pohodlná nafukovací kola, která spolu s originálním designem rámu vytvářejí jedinečný zábavní a ekologicky čistý dopravní prostředek pro všechny věkové kategorie.

Na stánku Yedoo si budete moci vyzkoušet a zapůjčit všechny stroje z široké nabídky této původní české značky. Kromě koloběžek všech velikostí tu najdete i nejlehčí odrážedlo ve své třídě, které má navíc dorazy proti přetočení řídítek a další vychytávky.

Na koloběžkách Yedoo se můžete taky zapojit do zábavné školy třídění odpadu Tonda Obal na cestách.


Najděte svůj rytmus v perkusní dílně s bubínky všech možných tvarů a zvuků 

Mezinárodní hudební škola v Praze (The International School of Music and Fine Arts, Prague)  Vaše ratolesti na celý den zabaví hrou na speciální africké bubínky - djembe a perkuse. Bubnování je zábavné, dodává energii a je vhodné pro všechny hráče bez rozdílu věku, schopností nebo úrovně hudebnosti.

"V umělecké škole The International School of Music and Fine Arts, Prague si můžete vybrat z nepřeberného množství nástrojových lekcí, tanečních kurzů nebo výtvarných oborů. Tato škola také nabízí zábavné lekce Hudebních ateliérů dětem již od 18 měsíců. Tyto lekce pomáhají rozvíjet fantazii, hudební i pohybové schopnosti a seznamují děti se základy hudební teorie. Jsou proto jedinečnou přípravou na budoucí individuální hudební lekce. Všechny lekce mohou probíhat u Vás doma nebo přímo na Vaší škole. Pobavte se dnes u stanu The International School of Music and Fine Arts, Prague.": říká Radka Fricová.


Ratolest Fest Open aneb pátý Grand Slam na náplavce s I.ČLTK Praha

Trenéři 120 letého tenisového klubu, I. ČLTK Praha představí základy bílého sportu s oranžovými šmouhami od antuky. Pomohou objevit skryté talenty a zpestří svým programem na baby-kurtu den na náplavce i těm, co dospělou raketu zatím udrží jen jako hůl.

Na Štvanici, kde I. ČLTK Praha sídlí, vyrostla celá řada tenisových legend jako Jaroslav Drobný, Jan Kodeš, Věra Pužejová-Suková nebo olympijská medailistka Lucie Hradecká. V  klubovém prostředí se dodnes setkávají legendy českého tenisu s rekreačními a závodními hráči. Stále však vychovává a hledá nové talenty ve své tenisové školičce.

„Začínal jsem s tatínkovou dřevěnou raketou, která byla skoro větší než já, byla to velká legrace, ikdyž jsem míček spíše kutálel než odehrával. Dnes už i ti nejmenší tenisté mají rakety, míče a dokonce i kurty přizpůsobené svým fyzickým parametrům.“: láká s vidinou, že na náplavce najde další posilu s dělovými servisy a jízlivými returny Petr Koula, manažer I. ČLTK Praha.


Vzduch, voda, země, oheň aneb Montessori trochu jinak

Poznávání základních přírodních elementů formou pokusů, které můžete dělat s velkými i malými i doma.

fotoleft#796-220#

Co dělá oheň se vzduchem, proč se některé tekutiny nesmíchají, jak donutit vodu téct nahoru, jak může lžíce skákat po vodě, jak si vyrobit domácí sopku a mnoho dalších. Přijďte si hrát a objevovat.

"Malotřídní škola, kde se všichni znají jménem, kde s Vámi učitelé denně mluví, kam můžete přijít do třídy a dívat se, jak děti pracují a zapojit se. Tvořivá škola, kam děti chodí rády, kde se učí hrou, s radostí a bez stresu, nejen fakta, ale také přemýšlet, zkoumat, experimentovat. Jazyková škola, kde se děti setkávají s různými národnostmi a od první třídy se přirozenou komunikací s rodilým mluvčím učí anglicky." říká o MŠ a ZŠ U vrbiček zakladatelka, Nina Kodymová, se kterou se na náplavce určitě potkáte.

V ZŠ U vrbiček je stále ještě od září pár volných míst. Třeba se tenhle víkendový zápis bude hodit právě Vám.


Nábytek z použitých palet a dřevěné hry pro děti provoní náplavku

Studio Paletky používá pro výrobu nábytku pouze tepelně ošetřené palety bez jakýchkoliv chemických úprav. Jsou kvalitní, čisté a voní dřevem!

Přijďte si k nám k odpočinout v originálním posezení a nechte děti hrát si se dřevem. Děti se zabaví na skládačkové desce, obří 3D stavebnici a vyzkoušet mohou i náš dřevěný hlavolam do ruky. Společně zasadíme bylinky a květiny do vertikálního záhonku, který dovoluje pěstování na malém prostoru. Neosazené záhonky pak pro Vás budeme mít s sebou k přímému prodeji.

Paletky nabídnou i možnost vypálení raznicí motivu Paletky na laťku dřeva.


Kostka Kolobka a Horydoly.cz chystají městské vyjížďky na koloběžkách

Jízda na koloběžce představuje minimální zátěž na klouby a páteř a jde zároveň o pohybovou aktivitu, při níž spálíme značné množství kalorií.

Ze stanoviště Kostka Kolobka budou organizovány vyjížďky po pražských stezkách, parcích a památkách, vhodné svou lehkostí pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Trasa bude vždy volena s ohledem na skladbu účastníků, která se v daném časovém intervalu sejde. Družinu povede zkušený průvodce z týmu Horydoly.cz. Předpokládaná délka vyjížďky 1 hodina.

 Příslušnice něžného pohlaví jistě ocení vliv na formování „problematických“ partií stehen a hýždí. Koloběh aktivně napomáhá při odstraňování celulitidy. Efekt se může navíc pozitivně projevit i na kondici kloubů dolních končetin.

Na festivalu Ratolest Fest si můžete vyzkoušet koloběžky městské, terénní, dětské, pejskařské i speciální.


Na Ratolest Festu se posadíte na batohy BAGOBAGO, kde se Vám zlíbí

Běh Ratolest Festu se všemi silami snažíme nastavit tak, abychom omezili fronty na minimum. Úplně zbavit se jich ale nedokážeme. Dohodli jsme se proto na spolupráci s ryze českou firmou BAGOBAGO, která vymyslela a patentovala první sedací batohy na světě.

V průběhu celého festivalu uvidíte areálem korzovat členy BAGOBAGO týmu, kteří budou možnost, na chvíli se posadit, aktivně nabízet. Budete-li služeb některého z nich chtít využít, neváhejte na ně zamávat. Poznáte je podle černého trika s logem BAGOBAGO a batohu na zádech. Dle zásad dobrého chování mají samozřejmě přednost starší a těhotné.

Momentálně tato rodinná firma také shání podporu na serveru Hithit. Pokud se Vám nápad líbí, neváhejte přispět a za odměnu získat slevu nebo speciální rozšířenou edici sedacího batohu.


Staňte se na chvíli kapitánem: krátké plavby na lodi zdarma

Vyzkoušejte jaké to je plavit se centrem Prahy na lodi! Zdarma vás svezeme na 6,5 metru dlouhém motorovém člunu Beast. Na krátkých plavbách vám ukáže náš zkušený kapitán, jak vypadá centrum města z trochu jiného úhlu pohledu – z vodní hladiny.

Pokud se chcete naučit sami řídit loď, nabízíme teoretické kurzy i praktické výcviky na motorové lodě a plachetnice v Česku i v zahraničí (www.skipperskaskola.cz). Pomůžeme vám naplánovat výlety i rodinnou dovolenou v Česku i v Holandsku. Již 18 let nabízí Dutch Masters, specialista na dovolenou na lodi v Holandsku, pronájem lodí bez kapitánských zkoušek, zato s maximální předplavební přípravou a za dobré ceny (www.holandskonalodi.cz). S projektem Česko na lodi nabízíme plavby Českou republikou se seznamem charterových lodí na Vltavě, Labi a Baťově kanálu (www.ceskonalodi.cz).

Více informací získáte na stanovišti Dutch Masters.


Pusťte se s Jedním stromem do řemeslné výroby jako tkalci, truhláři nebo kovotepci

"Rádi pracujeme s  přírodními materiály a jsou nám blízké řemeslné činnosti. Proto jsme si pro festival Ratolest Fest vybrali k tvoření ovčí rouno, kovotepectví a práci se dřevem. Vyrobit si z drátku malý šperk, filcovat z ovčího rouna kouzelné kuličky nebo změnit kousek dřeva na cokoli podle vlastní představy budou moci malí i velcí, kteří se na zastaví na našem stanovišti.": říká Alena Laláková duše Jednoho stromu.

Lesní školka Jeden strom je průvodcem dětí k samostatnosti a sebedůvěře. Naší cestou je výchova k trvale udržitelnému rozvoji. Jsme rádi v  přírodě. Naše hesla jsou: " Není špatné počasí, jen oblečení" a " Ven za každého počasí".


Zabořte pádlo do Vltavy a vyzkoušejte si opojný pocit po vodě klouzající lodi

Na stanovišti USK Praha si vyzkoušíte svou obratnost, rychlost a sílu na vodě i na souši.

Pro děti bude připravena překážková dráha z pádel, lodiček, a jiných atributů kanoistických sportů. Na vodě bude připravena malá škola pádlování na kajaku, v které si všichni zájemci ověří, že je to sice dřina, ale odměněná slastným pocitem po vodě klouzající lodě.

Na festivalu budou své umění ukazovat nejmenší i dospělý členové USK Praha, aby Vám ukázali, jak to vypadá, když už se pádlovat umí.

„Přijďte si vyzkoušet pádlování na Vltavě se spoustou zábavy a poznejte krásný olympijský sport.“: říká Dominika Srnáková z USK Praha.


Jezdecké schopnosti pilotů odrážedel prověří Skibiho dráha

Zábavná cyklistická Skibi dráha pro malé piloty se skládá z řady rozmanitých dřevěných překážek, které děti překonávají na kolech a odrážedlech. Zdoláváním jednotlivých překážek rozvíjejí děti své pohybové schopnosti a zdokonalují ovládání kola v různých situacích, které mohou nastat i při běžné jízdě. Povzbuzovat je u toho bude medvídek Skibi.

K dispozici budou k bezplatnému zapůjčení kvalitní dětská kola ve velikostech 12“-24“ a odrážedla značek Specialized a Puky. Samozřejmě včetně cyklistických helem, o jejichž výběru se dozvíte víc na přilehlých stanovištích Skibi a Casco.


Přijďte si hrát s Baobabem ve dvou různých dílnách

Zmrzlinová dílna s nakladatelstvím Baobab. Zmrzlina – rozpočítadlo – Vltava. Už víte? Přeci: Plave mýdlo po… Můžete zalistovat novou knihou, přivolat si letní atmosféru a zahrát si rozpočítadlo nad kopečky zmrzliny. Autorka zábavného sešitu Zmrzlina Dagmar Urbánková povede výtvarnou dílnu, na které si děti budou moci vyrobit originální brož – zmrzlinovou brož. Slušivý módní doplněk… a neroztaje!  Dagmar Urbánková, výtvarnice a spisovatelka je autorkou knih pro děti: Byl jeden dům, Adam a koleno, Chlebová Lhota, a také knihy povídek Fjertoch si vyšiju a sbírky Ta hlava větru vypadá jako pes a Otec seče trávu.

Přijďte se podívat, jak zvířata spí a sní. Ve sněhu, na poušti, na jedné noze, v krabici od banánů, na větvi… Stejnojmenná kniha Marie Štumpfové s texty Jiřího Dvořáka je atlasem spících zvířat, je to ta-ková kniha-ukolébavka pro nejmenší čtenáře. Na výtvarné dílně se děti ponoří do kožichu, peří, šupin… zobrazených zvířat a vymýšlet sny, které by zvířata mohla mít. O čem může snít velbloud, liška, rorýs nebo lední medvěd? Zkusme na to přijít a z ilustrací vznikne velké leporelo, speciální vydání jen pro tento den. Ti větší se můžou ponořit i do komiksového snění. Na závěr knihu pokřtíme nějakou zvířecí dobrotou.


Vyzkoušejte základy "zeleného sportu" s výukovým systémem pro nejmenší golfisty

Měkké lepící míčky a odlehčené plastové hole se zvětšenou úderovou plochou ukáží zdravotně bezpečnou a motoricky vhodnou hru i těm nejmenší golfistům. Na Ratolest Festu navíc pod dohledem profesionálů ze Slavíček golf academy. 

"Unikátní patentovaný výukový systém SNAG zprostředkovává hravou formou dětem od 4 let první kontakt s golfovou hrou. Děti jej využijí venku i v místnosti, na dvorku, na louce, doma nebo v tělocvičně. Hrát si mohou samy, nebo do hry zapojit rodiče, dědečka nebo paní učitelku. Hra je bezpečná – hole jsou plastové, dostupné ve třech velikostech, míčky textilní a terče ze suchých zipů. Tento systém k nám přišel z USA a s velkým úspěchem se šíří Evropou, hlavně ve Velké Británii, Holandsku, Itálii a Dánsku.": dodává Tomáš Slavíček, jehož tým se na náplavce bude malým golfistům věnovat.


Malí piloti poprvé za volantem na dráze

"Tým Koala Café se těší na všechny malé řidiče! Připravuje pro ně dráhu pro šlapací káry, na které si budou moci vyzkoušet své řidičské umění. Odměna v cíli nikoho nemine! Každý závodník si může jako bonus nechat namalovat oblíbenou zvířecí, pohádkovou nebo filmovou postavičku na obličej. Těšíme se na Vás - Potkáme se na náplavce!": říká Kamila Lacinová stojící za Koala Café.


Přijďte společně s dětmi vyzkoušet znalosti angličtiny

Rodilí mluvčí z anglické školky a jazykové školy KRYŠTOF pro vás připravili řadu her, které se skrývají pod zajímavými názvy: PATRIOTIC LADDER GOLF* DIY WASHERS GAME*LAW SCRABBLE* MARBEL RACETRACK*MINIMARSHALLOW SHOOTERS*CUP RACING*CHALKBOARDPARTY*

Více se dozvíte též o našich letních aktivitách a chystaných novinkách KRYŠTOF. Nebojte se zapojit, při tomhle učení slovíček se budete bavit.


Objevte sporty, o kterých jste dost možná ještě neslyšeli: třeba Shuttlecock

Sportjoy, o.s. nabízí všem návštěvníkům Ratolest Festu netradiční sporty, o  kterých nikdy neslyšeli. Tchoukball, Kanjam, Kin-ball a Shuttlecock. Přímo na místě si můžete vyzkoušet Shuttlecock (aneb vietnamský badminton) a zakopat si s opeřeným míčkem.

Shuttlecock je známý v mnoha tvarech, barvách a podobách. Nejčastěji vypadá jako velký míček na badminton s ocasem z peří. Jeho špička je vyrobena z plastových disků, které se pokrývají látkou nebo kůží. Dlouhé peří shuttlecocku pomáhá zpomalit jeho let, což zase zvyšuje množství složitějších manévrů a triků.


Vrhněte se na muzicírování všeho druhu v hudební dílně Duhovky

Hrátky s hudbou, improvizace, muzicírování nebo rychlokurz hraní na klávesy. To všechno mohou malí i velcí zkusit v hudební dílně na stanovišti Duhovka Group.

"Je jedno, jestli umíte noty nebo hrát na nějaký nástroj. Pojďte to zkusit jinak, ve skupině nebo sami si můžete vyzkoušet jak doprovodné, tak sólové nástroje, můžete si zahrát s profesionály nebo jen tak rytmicky přizvukovat. Na našem stanovišti budeme mít hudební dílnu, kde se seznámíte s některými hudebními nástroji. Profesionální hudebnice Iva vás může v rychlokurzu naučit hrát na klávesy, flétnu, kytaru i některé méně tradiční nástroje.": láká na sobotní hudební program Jaroslava Weiserová z Duhovka Group.


Při téhle procházce se zapotíte trošku víc než normálně

Nejsou hole jako hole. Květnová Náplavka vybídne k procházkám. Abyste to ale neměli pohodové až moc, nachystali jsme si pro vás procházky i lehce posilovací. Na Ratolest Festu si totiž budete moci vyzkoušet švédské „walking“ hole Bungy Pump. Ty jsou výjimečné tím, že mají vestavěný odpor.

Z klasické chůze se tak stává bez velkých nároků na vybavení vysoce účinný trénink celého těla. S každým krokem překonáváte odpor 4 kg nebo 6 kg a tím zapojíte mnohem více svalů než při, dnes již běžném, nordic-walkingu.

Kolem Ratolest Festu bude skupinky zájemců provádět zkušený instruktor, který o tomto vynálezu prozradí vše, na co jen zvídavý chodec pomyslí.

Odchází se každou celou ze stanoviště Bungy Pump.


Svezte se na odrážedlech FirstBIKE poprvé na Ratolest Festu

Máte-li doma dvouleté či tříleté dítko, zbystřete. Nejspíš každý z nás má svoji vlastní historku, jak se kdysi učil jezdit na kole - co všechno u toho zakusil a jak u toho trpěli jeho rodiče. Pokud se podobnému průběhu chcete vyhnout a svého potomka chcete pro kolo opravdu nadchnout, zapomeňte na těžká šlapací kola s přídavnými kolečky a na Ratolest Festu vyzkoušejte odrážedla FirstBIKE. Na FirstBIKU prcek bez námahy zvládne dlouhé trasy, a to i v terénu.

Vaši miláčci se zabaví jízdou mezi kužely a ani si nevšimnou, že se právě učí něco důležitého. Něco, co nás a naše rodiče stálo mnohem více úsilí – krásně držet rovnováhu. Rodiče (i prarodiče) se mezitím dozvědí, nač se při výběru bezpečného odrážedla - ideálního prvního kola - zaměřit.


Hadovka Health&Fitness nabízí program pro celou rodinu

"Pro děti jsme připravili kurzy gymnastiky, tance a pohybového divadla. Přijďte si zaskákat na trampolíně, zaběhat přes překážky nebo se naučit žonglovat s kužely. Procvičte s námi koordinaci a hbitost nebo si vytvořte s lektorkou tance vlastní taneční choreografii.": říká o stanovišti Hadovka Health&Fitness Zdeňka Josefi.

Atletika - Děti se naučí správnému pohybu pomocí her, soutěží a napodobování zvířátek. Cílem aktivity je naučit děti mít radost z běhu, skákání, lezení. Děti se seznámí také s prvky základních atletických disciplín a procvičí vlastní koordinaci.

Kreativní tanec - Děti během výuky rozvíjejí svoji spontánnost, přesvědčivost a orientaci v prostoru prostřednictvím tanečních her a improvizací. Děti se věnují i tvůrčí a improvizační práci.
Děti se během lekce učí správnému držení těla. Koncentrace a pohybové paměti.


Výtvarná dílna s časopisem HRANA  - inspirace a výzva ke hře

Po celý den se na stanovišti časopisu Hrana budou vyrábět připínací placky dle vašich návrhů a přání. Nebudou chybět ani poslední čísla časopisu o vláčcích, kapele nebo průzkumnících přírody...

Hrana je originální ilustrovaný časopis pro děti předškolního a mladšího školního věku. Je výzvou a inspirací ke hře, a jako taková nemá mezi běžnými časopisy pro děti obdoby. V rámci odpolední dílny s HRANOU si budete moct vyrobit vystřelovacího parašutistu, žábu, vílu, letadlo... Stačit bude pouze kolíček, gumička, a pak už jen trocha fantazie a vaší zručnosti. Na závěr dílny vás čeká soutěž. Kdo z vašich parašutistů, víl a letadýlek doletí nejdál. Výherce si od odnese celý první ročník časopisu HRANA.


Ve tvůrčí dílně s Ententyky.cz si uděláte vlastní letadlo nebo princeznu z vařečky

Na stanovišti Ententyky.cz na Vás čeká hned několik tvořivých možností zabavení:

  • výroba papírových letadélek na dřevěném kolíčku
  • výroba pohádkových postav z vařečky
  • výroba těstovinových šperků
  • házení míčků na žabí terč s otvory
  • relaxační prostor pro děti s žíněnkami

Za tvoření se děti mohou těšit na sladkou odměnu.


Na náplavce se budou hrát šachy i pohádka o nich 

Přijďte si s dětmi poslechnout šachovou pohádku “O Kameni tisíce barev”. Na stanovišti Pohádkových šachů se seznámíte s Bělenem, Černínem a ostatními členy šachového království. Naučíte své děti a třeba i sebe základům šachové hry, ale hlavně si je zahrajete.

Budete-li mít chuť, můžete si vyrobit svojí vlastní šachovou figurku nebo se jí na chvíli stát na obří šachovnici.


Protančete Ratolest Fest s tanečníky studia Emotion

Taneční Studio Emotion pro vás připravilo krátké taneční lekce i soutěže a můžete si také vyzkoušet tančit v kostýmech a nalíčení jako v divadle. Čekají na Vás zkušení lektoři a tanečníci, kteří s vámi protančí den.

"Tanční Studio Emotion je zaměřené na moderní a jazzový tanec. Je unikátní svým systémem vzdělávání dětí od čtyř do 20 (i více) let. Naším cílem je vychovat kvalitního a všestranného tanečníka. Klademe důraz na vysokou technickou kvalitu a kreativitu. Za dvacet let naší existence jsme získali Několik titulů Mistrů světa.": láká Karolina Gilová, která na náplavce bude křepčit také.


Seznamte se s plachetnicemi třídy RS Feva, na kterých se učí budoucí mořští vlci

Jakmile uvidíte na náplavce malou bílou jachtu, dorazili jste ke stanovišti jachtařů z ČYK týmu. Můžete se projet ale také dozvědět, co to je spinakr nebo ráhno, k čemu je lodi dobrý kýl nebo třeba co dělá posádka, aby obrátila loď neboli v jachtařském žargonu provedla "ré". 

"Dětem, které mají rády vodu a vodní sporty, nabízíme projížďku na moderní dvou-posádkové plachetnici typu RS Feva s kormidelníkem z řad našich nejlepších mladých závodníků. Bezpečnost na vodě zajišťuje motorový člun Hladinové záchranné služby se zkušenou posádkou a od nástupu do přistání certifikovaná záchranná vesta. V případě hlubšího zájmu na našem stanovišti poskytneme prohlídku vystavené lodi a podrobné informace o plachetnici, klubu i možnostech začít s tímto krásným sportem.": říká Hana Kábová, se kterou se u plachetnic na náplavce určitě potkáte.


Egyptská mumie nebo Bublinárium v domu zážitků na náplavce

Pojďte se kouknout do dob starověkého Egypta nebo vyzkoušet jeden z interaktivních exponátů centra Atlantis. Organizátoři Ratolest Festu se speciálně těší na obří bublinu, do které se sami můžete "zavřít".

"Vědecko-zábavné centrum Atlantis: Dům zážitků Vám představí své interaktivní programy. Nahlédnete s námi do mystického starověkého Egypta. Egyptská kněžka Vám poodhalí tajemství mumie a jejích ochranných talismanů. Dostanete příležitost zahrát si na faraóny a rozluštit hieroglyfy z královských kartuší. Nezůstaneme jen v minulosti, ale ukážeme si i moderní hračky: čeká obrovský barevný bublifuk!": poodkrývá roušku tajemství Denisa Darmová, která bude mít stanoviště na starosti.


Vstupte do světa fantazie Karla Zemana!

"Zahrajte si obří pexeso a poznejte, ze kterých filmů jsou jednotlivé motivy, sestavte dvoumetrového Stegosaura a nebo si vyrobte vlastní filmový trik (dokreslovačku) s motivy z filmu Cestou do pravěku. Soutěžte s námi o vstupenky do muzea, na kreativní dílny i filmové projekce a získejte přednostně pro své "ratolesti" místo na příměstském táboře, který Muzeum Karla Zemana pořádá.": zve na své stanoviště tým muzea.


Ratolest Fest je součástí projektu Českého Olympijského Výboru - Česko Sportuje

S pýchou oznamujeme, že Ratolest Fest získal certifikaci Českého olympijského výboru a stal se součástí projektu Česko Sportuje.

S Českým olympijským výborem nás spojuje snaha ukázat nejmenším širokou škálu sportů a aktivit. Věříme, že osvojením základů zdravého pohybu i zodpovědnosti u nejmladší generace, může naše společnost jen získat. Jestli se konkrétní disciplína stane jen chvilkovou kratochvílí nebo zažehne celoživotní vášeň, to už je na rozhodnutí každého malého sportovce.

Na náplavce se setkáte se sportovními kluby připravenými na nábor malých ragbistů, softballistů, hráčů kolové, baseballistů, akrobatů na kole, tenistů, kanoistů i kajakářů a mnohých dalších.
Více o projektu Česko Sportuje.


Dejte starým kolům nový život a smysl s projektem Kola pro Afriku

Nenechte svého Favorita, Sobi 20 nebo jiný skvost pomalu umřít ve sklepě. Dejte jim nový život a smysl! Kola pro Afriku budeme vybírat celou sobotu.

Po akci budou kola předána obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku, která je dopraví k těm, pro které budou znamenat změnu k lepšímu.

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider a hnutí Bicycles for Humanity, stejně tak také osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu.

Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti, umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe.

Společnost funguje na principech dobrovolnictví, spolupráce a vlastní iniciativy lidí v ČR. Výběr kol a jejich cesta do africké Gambie je příležitostí pro naplnění cílů, které se získanými zkušenostmi považujeme za stěžejní cíle celého projektu.


Prokousali jsme se kódy a rozlišeními - máme web

Pod pokličkou festivalu to už vře. Budeme Vám servírovat velmi syté sobotní menu, na jehož přípravě právě usilovně pracujeme. Prosíme, mějte ještě chvilku strpení. Malé i větší ochutnávky programu budeme průběžně zveřejňovat a začneme v nejbližších dnech. Pokud Vám zvědavost nedá, najdete malý vhled do dění na naší stránce na Facebooku.

tým Ratolest Fest