Ratolest Fest pomáhá, pomáhejte s ním 

Letošní ročník Ratolest Festu uvede opět stanoviště, které ozdobí výtvory dětí z onkologické hematologie ve Fakultní nemocnice v Motole. Cílem této aktivity je vybrat na Ratolest Fest 2019 co nejvíc výtvarných potřeb pro malé pacienty a poslat jim prostřednictvím malovaných i psaných vzkazů z náplavek spoustu pozitivní energie. 

Nejde nám o to, aby jednotlivci přispěli tunami produktů. Cílem je dát dohromady co nejvíc lidí, kteří se nad věcí upřímně zamyslí, přispějí jedním/dvěma kusy do celku a vyšlou do Motola zprávu, že v tom nejsou sami. 

Výtvarné potřeby budeme po celý den vybírat na stanovišti označeném heslem Ratolest Fest pomáhá, kde budete moci také vyrobit svůj vzkaz. Uvidíte tu spoustu výtvarných děl a dílek dětí z motolské onkologické hematologie, s jejichž maminkami tuhle iniciativu děláme.

Přikládám seznam toho, co by se malým umělcům nejvíc hodilo, abyste se už mohli začít zamýšlet nad tím, jak přispějete zrovna Vy:

- Barevné papíry měkké a tvrdé
- Pastelky tlusté
- Nůžky dětské (se změkčeným úchytem pro bezbolestné držení)
- Nůžky pro leváky
- Jovi hmota (umělá hmota "keramická")
- Samotvrdnoucí hmota
- Fimo hmota
- Tempery
- Barvy na sklo
- Šablony na barvy na sklo
- Pryžové papíry
- Tavná pistole
- Vytáčecí suché tempery
- Tlusté voskovky
- Zažehlovací korálky velké
- Akrylové barvy
- Ubrousky na ubrouskovou techniku
- Lepidlo na ubrouskovou techniku
- Malé herkulesy a vytáčecí lepidla
- Štětce různých velikostí
- Měkké papíry
- Pravítka, kružítka, gumy
- Tužky různých měkkostí
- Pohyblivé oči různých velikostí i barev
- Batikový papír


Zavzpomínejte na minulé Ratolest Festy 

Už pilujeme program stanovišť na sobotu 25. května 2019 a tradičně nemáme moc času se věnovat našemu webu. Budeme se samozřejmě úpěnlivě snažit aktualizovat letošní novinky, ale nejjasnější představu o tom, co chystáme poskytne vždy náš Facebook.

Chcete-li si připomenout loňský, předloňský nebo ještě starší ročník, můžete zabrousit do archívu novinek 2017, archívu novinek 2016, archívu novinek 2015 nebo do archívu novinek 2014.