Tradičně nestíhám, koukněte na RF Facebook 

Již tradičně se v těchto dnech věnuji tomu, aby v sobotu 25. května na náplavkách všechno fungovalo, jak má. Nestíhám tak aktualizovat web. Chcete-li si novinky projít, koukněte na Facebook. Nebo prostě přijďte a uvidíte, co je letos nového.
Všem, kteří hodlají zkoušet vodní sporty (a že šancí bude požehnaně) doporučuji si do baťůžku přibalit suché oblečení.


Ratolest Fest pomáhá, pomáhejte s ním 

Letošní ročník Ratolest Festu uvede opět stanoviště, které ozdobí výtvory dětí z onkologické hematologie ve Fakultní nemocnice v Motole. Cílem této aktivity je vybrat na Ratolest Fest 2019 co nejvíc výtvarných potřeb pro malé pacienty a poslat jim prostřednictvím malovaných i psaných vzkazů z náplavek spoustu pozitivní energie. 

Nejde nám o to, aby jednotlivci přispěli tunami produktů. Cílem je dát dohromady co nejvíc lidí, kteří se nad věcí upřímně zamyslí, přispějí jedním/dvěma kusy do celku a vyšlou do Motola zprávu, že v tom nejsou sami. 

Výtvarné potřeby budeme po celý den vybírat na stanovišti označeném heslem Ratolest Fest pomáhá, kde budete moci také vyrobit svůj vzkaz. Uvidíte tu spoustu výtvarných děl a dílek dětí z motolské onkologické hematologie, s jejichž maminkami tuhle iniciativu děláme.

Přikládám seznam toho, co by se malým umělcům nejvíc hodilo, abyste se už mohli začít zamýšlet nad tím, jak přispějete zrovna Vy:

- barevné papíry
- trojhranné pastelky Koh-i-noor
- trojhranné voskovky
- fixy
- fixy na textil
- barvy na sklo s plastovými šablonami
- lepidlo se třpytkami Kores
- lepící tyčinky Kores (prosíme ne lepidla z obchodu Pepco hned vysychají)
- tuhé temperové barvy Play Color, mohou být i akrylové barvy (větší tuby)
- různé dekorativní samolepky
- samolepicí očička
- raznice (srdíčko, kytičky, zvířátka, motýlci...)lepší jsou raznice větší
- nůžky pro praváky i leváky
- modelovací hmota Play Doh
- třpytivé nalepovací obrázky
- vyškrabávací obrázky
- různé předměty k dotvoření, domalování, pomalování (např.: plátěné a papírové tašky, dřevěné dekorativní výřezy apod.)
- třpytivé a dekorativní papíry


Zavzpomínejte na minulé Ratolest Festy 

Už pilujeme program stanovišť na sobotu 25. května 2019 a tradičně nemáme moc času se věnovat našemu webu. Budeme se samozřejmě úpěnlivě snažit aktualizovat letošní novinky, ale nejjasnější představu o tom, co chystáme poskytne vždy náš Facebook.

Chcete-li si připomenout loňský, předloňský nebo ještě starší ročník, můžete zabrousit do archívu novinek 2017, archívu novinek 2016, archívu novinek 2015 nebo do archívu novinek 2014.